Искривленная носовая перегородка: какие последствия, как лечить? |носовая перегородка| Викривлена носова перегородка: які наслідки, що робити ? Як лікувати?

Викривлена носова перегородка: які наслідки, що робити ? Як лікувати?

Носовою перегородкою називається пластинка, яка поділяє порожнину носа на дві половинки. Вона складається з хряща і тонкої кістки. Носова перегородка дуже важлива, вона потрібна для того, щоб рівномірно розподіляти повітря між лівою і правою частками носа, а також забезпечувати гармонійність таких процесів, як зволоження, зігрівання і очищення носа. Неправильна форма носової перегородки – досить поширена проблема. Вона заважає ефективній, повноцінної роботи цього органу дихання, приносить відчутний дискомфорт.
Причини і симптоми викривленої носової перегородки

rinit-allergicheskii MEDAPPARATURA.COM.UA
Причин проблеми може бути декілька. У дітей перегородки майже завжди рівні, але з віком, в процесі росту вони можуть викривлятися. У чоловіків це відбувається частіше, ніж у жінок.

До найбільш поширених причин викривлення перегородки відносять: нерівномірний ріст кісток черепа; травми; наявність поліпів і пухлин слизової носа; нерівномірний ріст і розвиток однієї (правої або лівої) раковини носа.

 • Запідозрити недобре можна з таких симптомів:
 • асиметрія носа;
 • порушення носового дихання;
 • хронічний риніт;
 • головний біль;
 • хропіння під час сну;
 • носові кровотечі;
 • зниження слуху, для перевірки якого можна використовувати отоскоп;
 • погіршення нюху.
  Більшість дорослих людей мають хоч і невелике, але все ж викривлення носової перегородки, яке не заважає диханню і нормальної циркуляції повітря. Але бувають і такі випадки, коли ситуацію треба терміново виправляти. Найчастіше зустрічається викривлення перегородки в передній частині носа.

Як діагностувати викривлену носову перегородку ?

Діагностику проводить лікар-отоларинголог, він здійснить первинний огляд, зробить риноскопию, може призначити додаткові процедури і аналізи. Краще ЛОР-обладнання можна знайти тут на medapparatura.com.ua .

Під час огляду лікар оцінить носове дихання, нюх (для кожної ніздрі окремо). З допомогою риноскопії проведе огляд носової порожнини з використанням спеціальних інструментів. При цьому риноскопія може бути передній і задній. Передня призначена для виявлення поліпів, гематом, пухлин у носі, робиться нIcорозширителем і зондом через ніс. Задня проводиться через рот з використанням шпателя і дзеркала, з її допомогою досліджується носоглотка і носова порожнина.
Операція на носовій перегородці
Якщо через викривлення носової перегородки людині важко дихати носом, він страждає постійно на  риніт, отит, головними болями, гайморитом,лікар буде рекомендувати виправити дефект оперативним методом. Також операцію проводять за бажанням хворого, якщо викривлена перегородка псує форму носа і є помітним косметичним дефектом.

Сучасні хірургічні методики дозволяють проводити таку операцію з мінімальним травматизмом. Для виправлення форми носової перегородки застосовують лазер, можуть частково видалити деформований хрящ (септопластика), проводять малоінвазивні ендоскопічні операції. Якщо з-за перегородки деформувалася форма носа, можлива ринопластика. Оперативним шляхом можна домогтися модифікації викривленого хряща (його потоншання, вирівнювання).

Викривлена носова перегородка може ніяк не турбувати людину, але може і заважати йому повноцінно жити. Все залежить від ступеня розвитку проблеми. Існують ситуації, коли без операції на носовій перегородці вже важко обійтися. У такому випадку варто зважитися на допомогу хірургів, щоб істотно підвищити якість життя в майбутньому.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка