Випадає волосся (Алопеція) | Що робити? Як з цим боротися?

Різко почало випадати волосся або «наклюнувшаяся» лисина – це серйозна психологічна, а не тільки фізіологічна проблема.Пишні довгі жіночі локони приковують до себе погляди чоловіків не менше ніж витончена фігура. Багатьом жінкам, навпаки подобаються наголо поголені чоловіки.

Але одна справа, коротка жіноча стрижка модельна на густому  здоровому волоссі або голений наголо брутальний мачо. А зовсім інша – некрасиві залисини на чоловічій голові чи «мишачий» хвостик з рідкісних і бляклих волосся на голові жінки.
Чому ми втрачаємо волосся?
Згідно з проведеним соціологічним опитуванням, більше облисіння, чоловіки боятися тільки імпотенції. Жінку більше хвилюють зморшки, ніж залишитись без волосся. Але і в тих, і в інших, раптом почали сильно випадати волосся викликають страх. Так чому ж здорові люди починають втрачати волосся, а деякі і зовсім лисіють?

Причини алопеції (це часткове або повне облисіння) можуть бути внутрішнього і зовнішнього характеру.

Внутрішні причини – це:

— гормональний дисбаланс

— порушення обмінних процесів в організмі

— аутоімунні захворювання (порушення функцій імунної системи)

— генетична схильність

До зовнішніх причин виникнення алопеції відносяться:

— стреси, депресії та інші психічно-негативні стани

— інфекція

— травми

— отруєння отруйними речовинами

— незбалансоване харчування і жорсткі дієти

Часто внутрішні і зовнішні чинники накладаються один на одного. До сильного випадання волосся призводить також захоплення без міри різними засобами для зміни зачісок: праскою, феном, щипцями, часте знебарвлення волосся і т. д. Але це – тема для окремої розмови.
Що відбувається при алопеції
50-150 випали волосся в день в однієї людини вважається нормою. Якщо кількість випадань в день волосся стрімко збільшується, то можна запідозрити розвиток алопеції. Найпоширеніший вид цієї недуги – це андрогенна алопеція: хвороба вражає і жінок, і чоловіків. Саме в андрогени (чоловічі статеві гормони) криється секрет типової форми чоловічої лисини і відсутність такої у жінок.

У чоловіків найбільш чутливі до андрогенів волосяні фолікули, розташовані на верхівці і біля кордону зростання волосся. А у жінок – розосереджені по всій волосистiй частинi голови. Тому ознаки жіночої алопеції – це значно поріділі волосся, а не лисина. Найпоширеніший вид облисіння (95% випадків) – це саме андрогенна алопеція.

Вогнищева алопеція також зустрічається у чоловіків, жінок і дітей. Спочатку на волосистій частині голови з’являються кілька «галявин». Можуть спостерігатися пролысины також в бороді чи в бровах. Такий вид захворювання може пройти самостійно, а може і навпаки – почати прогресувати в іншому місці волосяного покриву. Вогнищева алопеція в 30% випадків захворювання має спадковий характер. У стресових ситуаціях відбувається різке уповільнення росту волосся. Через пару-трійку місяців після перенесеного стресу фолікули, які перебували в стресовому «сплячці» скидають волосся. Як результат – волосся починають випадати більше норми. Але це не означає, що у вас обов’язково алопеція.
Профілактика облисіння і випадання волосся
Діагностувати алопецію може тільки фахівець: трихолог або дерматолог. Саме професіонал зможе визначити, чи є у вас захворювання чи ні і яка його причина. Безконтрольне застосування широко розрекламованих шампунів або бальзамів проти випадання волосся або облисіння може дати зовсім зворотний ефект.

Постарайтеся уникати стресів. Якщо життєві проблеми загнали вас у глухий кут, то допомога психолога або прийом заспокійливих засобів допоможе зберегти ваші нерви, і волосся. Намагайтеся також менше укладати волосся гарячими щипцями або феном – це послаблює волосяні фолікули.
У холодну пору бережіть волосся і не дозволяйте перепаду температур впливати на них, носіть головний убір.

Правильний раціон харчування також сприятливо впливає на фолікули волосся, забезпечуючи їх вітамінами і мікроелементами. Хорошою профілактикою алопеції є масажі голови і зміцнюють волосся маски. Особливо добре себе зарекомендували реп’яхову і кокосове масло. Особливо ретельно дотримуватися заходів профілактики фахівці рекомендують тим чоловікам, у яких в роду є спадкова алопеція, вагітним і підліткам.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка