
З приходом зими багато хто з нас впадають у депресивний стан. Це пов’язано зі скороченням світлового дня, оскільки саме під впливом сонячних променів в головному мозку синтезується серотонін – гормон щастя і радості. Але не завжди винен саме серотонін, особливо якщо в депресію впадають жінки. Гормональний збій, як результат неполадок роботи щитовидної залози, може призвести до розвитку депресії. У підсумку, винні знову ж гормони.
Депресія і гормональний фон: зв’язок
Гормони – це речовини, які виробляються ендокринними залозами і роблять величезний вплив на жіночий організм. Репродуктивні функції, настрій, сексуальність, обмін речовин – всім цим керують гормони. Від рівня більшості гормонів, вироблюваних «щитовидкою» залежить менструальний цикл, передменструальний синдром, предменопауза і менопауза. Практично кожна жінка помічала, що перед місячними вона відчуває себе пригніченою, може відчувати роздратування або впадати в депресивний стан.
Всі ці відчуття і стани відбуваються під впливом гормонів, що виробляються щитовидною залозою. Також гормональний дисбаланс, викликаний порушенням функцій «щитовидки» може призвести до розвитку депресії. Однак депресію можна переплутати з неврозом або нав’язливими станами. Такі хвороби лікуються повноцінним відпочинком, заспокійливими зборами та психологічною підтримкою, а не корекцією гормонального фону. Тому важливо звернутися до спеціаліста, пройти обстеження (аналіз крові на гормони) і дізнатися точний діагноз.
Як запідозрити проблеми з щитовидною залозою
Крім апатії, пригніченого і депресивного стану про проблеми саме з щитовидною залозою можуть «розповісти» певні симптоми. Проявляються вони як при гіперактивності щитовидної залози, так і при недостатньої вироблення гормонів. Крім депресії при гормональному збої також з’являються розлади сексуальних функцій, органів травлення, а саме:
- відчуття холоду, тремтіння і м’язова слабкість
- безсоння
- погіршення зору і дратівливість очей
- втрата або навпаки – набір ваги
- непереносимість жари і холоду
- порушення менструального циклу
- сухість шкіри, ламкість волосся.
Чому треба йти до лікаря і здавати аналізи
Якщо проблема в дисфункції щитовидної залози, то обов’язково потрібно з’ясувати, в чому саме і правильно підібрати лікування. Ніякі заспокійливі ліки, «травки» і т. д., прийняті самостійно не допоможуть (а можуть навіть нашкодити), якщо ви не знаєте цих показників здоров’я вашого організму. Аналіз крові на гормони допоможе вирішити головні завдання:
- розпізнати захворювання на ранній стадії
- перевірити рівень вироблення гормонів
- оцінити функціонування ендокринних залоз.
Зробити це самостійно в домашніх умовах неможливо. Тому, якщо ендокринолог рекомендував обстеження, постарайтеся перед здачею крові не вживати алкоголь, медикаменти і не навантажувати себе фізично.
Будьте здоровi «медаппаратура»
Добавить комментарий