http://medapparatura.com.ua

Впали в депресію? Пора року чи гормони?

З приходом зими багато хто з нас впадають у депресивний стан. Це пов’язано зі скороченням світлового дня, оскільки саме під впливом сонячних променів в головному мозку синтезується серотонін – гормон щастя і радості. Але не завжди винен саме серотонін, особливо якщо в депресію впадають жінки. Гормональний збій, як результат неполадок роботи щитовидної залози, може призвести до розвитку депресії. У підсумку, винні знову ж гормони.
Депресія і гормональний фон: зв’язок
Гормони – це речовини, які виробляються ендокринними залозами і роблять величезний вплив на жіночий організм. Репродуктивні функції, настрій, сексуальність, обмін речовин – всім цим керують гормони. Від рівня більшості гормонів, вироблюваних «щитовидкою» залежить менструальний цикл, передменструальний синдром, предменопауза і менопауза. Практично кожна жінка помічала, що перед місячними вона відчуває себе пригніченою, може відчувати роздратування або впадати в депресивний стан.

Всі ці відчуття і стани відбуваються під впливом гормонів, що виробляються щитовидною залозою. Також гормональний дисбаланс, викликаний порушенням функцій «щитовидки» може призвести до розвитку депресії. Однак депресію можна переплутати з неврозом або нав’язливими станами. Такі хвороби лікуються повноцінним відпочинком, заспокійливими зборами та психологічною підтримкою, а не корекцією гормонального фону. Тому важливо звернутися до спеціаліста, пройти обстеження (аналіз крові на гормони) і дізнатися точний діагноз.
Як запідозрити проблеми з щитовидною залозою
Крім апатії, пригніченого і депресивного стану про проблеми саме з щитовидною залозою можуть «розповісти» певні симптоми. Проявляються вони як при гіперактивності щитовидної залози, так і при недостатньої вироблення гормонів. Крім депресії при гормональному збої також з’являються розлади сексуальних функцій, органів травлення, а саме:

  • відчуття холоду, тремтіння і м’язова слабкість
  • безсоння
  • погіршення зору і дратівливість очей
  • втрата або навпаки – набір ваги
  • непереносимість жари і холоду
  • порушення менструального циклу
  • сухість шкіри, ламкість волосся.

Чому треба йти до лікаря і здавати аналізи

Якщо проблема в дисфункції щитовидної залози, то обов’язково потрібно з’ясувати, в чому саме і правильно підібрати лікування. Ніякі заспокійливі ліки, «травки» і т. д., прийняті самостійно не допоможуть (а можуть навіть нашкодити), якщо ви не знаєте цих показників здоров’я вашого організму. Аналіз крові на гормони допоможе вирішити головні завдання:

  • розпізнати захворювання на ранній стадії
  • перевірити рівень вироблення гормонів
  • оцінити функціонування ендокринних залоз.

Зробити це самостійно в домашніх умовах неможливо. Тому, якщо ендокринолог рекомендував обстеження, постарайтеся перед здачею крові не вживати алкоголь, медикаменти і не навантажувати себе фізично.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка