
Ми часто хворіємо простудними захворюваннями, тому більшість із нас хоча б раз перенесли бронхіт. Бронхіт, у більшості випадків – це ускладнення гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ). Якщо лікування підібрано правильно, то захворювання швидко проходить, а кашель може тривати ще кілька тижнів.
Краще запобігти бронхіту, втім – як і будь-яке захворювання. Тому давайте розглянемо причини виникнення недуги, фактори ризику, що провокують хворобу і заходи профілактики бронхітів.
Що таке бронхіт і чим він небезпечний?
Бронхітом називають гострий запальний процес слизової оболонки стінок бронхів. Бронхи – це важливий елемент дихальних шляхів (трубчасті відгалуження трахеї), по яких повітря потрапляє в легені. При попаданні в бронхи інфекції та виникненні запального процесу в бронхах накопичується слиз, яка заважає процесу циркуляції повітря до легенів.
Бронхіт, в більшості випадків, це ускладнення ГРВІ або застуди. При правильно підібраній терапії та дотримання рекомендацій лікаря, гострий бронхіт добре піддається лікуванню, і пацієнт швидко йде на поправку. Однак кашель може ще зберігатися два-три тижні навіть після зникнення інших симптомів хвороби, нормалізації дихання і температури тіла. Часті бронхіти (більше 3-х разів на рік) можуть призвести до хронічного обструктивного бронхіту і цілого ряду хвороб, які об’єднуються в одну групу і характеризуються спільними ознаками.
Це хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ), такі як хронічний бронхіт, бронхіальна астма і астматичний бронхіт, емфізема легень тощо . Якщо у вас затяжний кашель (більше місяця) і такий стан повторюється два – три рази в рік протягом двох років, то мова йде про хронічному бронхіті.
Причини бронхітів та фактори ризику розвитку недуги
Бронхіти можуть бути викликані тими ж вірусами, що і ГРВІ. Але, в більшості випадків, до бронхіту призводить приєдналася бактеріальна інфекція. Часто бронхіт розвивається у курців (бронхіт курця) або у тих, хто змушений вдихати нікотиновий дим. Особливо цей негативний фактор для дітей курців, які самі стають заручниками ситуації і «пасивними курцями». У таких дітей можливість захворіти на бронхіт, ОРВІ, бронхіальну астму або пневмонією вище, ніж у дітей, чиї батьки не курять вдома.
Привести до гострого запального процесу в бронхах може постійне потрапляння в них пилу, різних газів і т. д. Стати причиною розвитку бронхіту може і така хвороба, як гастроэзофагальный рефлюкс: при даному стані йде постійна занедбаність соляної кислоти з шлунку в стравохід і гортань.Також «зелене світло» бронхіту може дати ослаблена різними хронічними захворюваннями імунна система.
Кашель – основний, але не єдиний симптом
Основний ознака бронхіту – це кашель. Кашель може бути спочатку «сухим», потім переходити в «мокрий», з відокремлюваним мокротинням жовтуватого, сірого або зеленуватого кольорів. Не завжди яскраво виражений колір відокремлюваного мокротиння свідчить про наявність інфекції в бронхах. Кашель – це нормальна реакція організму, за допомогою якої відбувається очищення бронхів від скопившогося слизу. Але корисним є лише так званий «мокрий» кашель з добре відокремленою мокротою. Крім кашлю, при бронхітах також турбують:
— спазми в горлі, хворобливі відчуття
— хрип і утруднення дихання
— субфебрилітет (підвищення температури тіла до 37-37,5 градусів)
Дотримуйтесь заходів профілактики бронхітів
Профілактичні заходи захисту від бронхітів такі ж, як і від ГРВІ. Необхідно зміцнювати імунітет і загартовувати організм, вести здоровий спосіб життя і займатися спортом. Паралельно важливо не допускати розвитку хронічних захворювань і своєчасно лікувати вже наявні, постаратися виключити вплив шкідливих факторів на організм.
Важливо підтримувати в приміщеннях, де ви живете або працюєте, кондиційоване вологе і тепле повітря, боротися з пилом і загазованістю, кварцювати приміщення. Діти більше схильні захворюваності бронхітами та ГРВІ, ніж дорослі. Тому обов’язково своєчасне лікування у дітей простудних захворювань. Не допускайте у них тривалі хронічні нежить.
При підозрі на бронхіт не затягуйте з візитом до лікаря. При наявності бронхіальної астми або серцево-судинних захворювань треба бути особливо уважним до свого здоров’я. Якщо у вас або вашої дитини часто виникають бронхіти, то без лікарської консультації не обійтися. Можливо, причина в екологічній обстановці вашого місця проживання, шкідливому виробництві, супутніх захворюваннях або особливості організму, про яких ви не підозрюєте і т. д.
Для проведення профілактичних заходiв захисту від бронхітів ,Ви можете ознайомитися та пiдбрати для себе небулайзер (iнгалятор) за найдоступнішими цінами з безкоштовною доставкою до-дому. Перейшовши за посиланням http://medapparatura.com.ua/c/ingaliator. Або відвідавши наш сайт http://medapparatura.com.ua тут ви знайдете багато якісного і корисного товару за низькими цінами від виробника.
© Будьте здоровi «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове
Оптимальный выбор при остром бронхите — это как можно быстрее обратиться к врачу, а он там уже решит, что вам лучше назначить. Тем более все эти антибиотики отпускаются только по рецепту. Мне при бронхите назначали Азитромицин Экомед — это комбинация азитромицина со вспомогательными средствами, чтобы антибиотик лучше усваивался организмом, а побочных эффектов было по минимуму. Вылечилась за один курс в 10 дней, хотя значительное улучшение почувствовала уже на второй день.