
Клімактеричний період – не найприємніший час у житті жінки. Але цей стан – це не важка хвороба, тому пережити менопаузу з найменшими негативними фізіологічними і психологічними її проявами цілком можливо.
Що таке клімакс ?Чому настає менопауза?
Менопаузою називають повну зупинку менструацій після припинення вироблення гормону естрогену яєчниками. Періоди від початку нерегулярних місячних до останньої менструації (предменопауза) і найближчий рік після останньої менструації (постменопауза) — це клімактеричний період
Тобто, менопауза — це досить тривалий стан організму жінки, при якому поступово функції яєчників згасають, менструації припиняються, і здатність мати дітей втрачається.
Якщо жінка здорова, то клімакс у неї починається з 45-50 років і триває 5-6 років. Буває ранній клімакс, коли предменопауза починається вже у 37-38 років. До раннього клімаксу можуть призвести генетична схильність, часті хірургічні втручання (аборти) або операції на яєчниках, нездорове харчування і куріння.
Чим небезпечний клімакс і як проявляється менопауза?
Якщо жінка здорова, то і клімактеричний період у неї протікає більш-менш стабільно: організм швидко пристосовується до змін. Проте так буває не у всіх жінок: припливи, депресії, шкірні алергічні реакції і т. д. – часті прояви менопаузи. Так, настання менопаузи проявляється:
- раптовими припливами – це відчуття жару, посилене потовиділення, почервоніння шкіри обличчя і тіла, підвищення температури.
- порушеннями сну
- тривогою, депресією, дратівливістю, зниженням працездатності
- сексуальні, урогенітальні, розлади, остеопороз, що призводить до крихкості кісток і частих переломів характерні для прояви патологічного клімаксу.
- Припливи можуть повторюватися від 1 до 20 разів на день і тривати 3-5 хвилин. В залежності від кількості припливів можна судити про ступінь клімактеричних розладів:
- легкий ступінь: 1-10 припливів в день
- середня ступінь:10-20
- важка ступінь: 20 і більше припливів в день, які поєднуються з головними болями і запамороченнями, страхами, депресією і т. д.
У групу ризику важкого перебігу менопаузи входять жінки з нервовими і ендокринними розладами, вегетосудинною дистонією, серцево-судинними захворюваннями.
Як легше пережити менопаузу: поради медиків
Щоб менопауза пройшла якомога менш помітніше, слід перевіряти рівень гормонів, починаючи років з 37-38, проходити УЗД-діагностику яєчників. Зниження показників кількості гормонів — ознака клімаксу. Жінці при особливо тяжкому перебігу менопаузи можуть запропонувати замісну терапію естрогенами: аналоги жіночих гормонів сьогодні виробляють у таблетках, свічках, гелях і т. д. Однак для гормональної терапії існує ряд протипоказання: це деякі захворювання серця і судин, доброякісні утворення та ін. Також зробити період менопаузи менш дискомфортним допоможуть:
- регулярні заняття спортом. Особливо сприятливі для жінок йога східні танці. Вони сприяють зміцненню нервово–м’язового і зв’язкового апарата статевих органів, тазового дна і черевного преса. Масаж, довгі прогулянки пішки, активний спосіб життя, контрастний душ знизять негативні прояви клімаксу
- зниження споживання жирів, «швидких» вуглеводів, кофеїну, алкоголю і спецій. Раціон повинен бути низькокалорійним, харчування – часте і дробове
- позитивний психологічний настрій.
Менопауза – це не кінець вашої молодості і життя. Якщо ви впевнені, що клімакс – це жахливо, програмуєте себе на швидку старість і купу хвороб – то значить, так тому і бути. А якщо ви приймаєте менопаузу, як черговий перехідний вік, не зацикливаетесь на ній і продовжуєте жити повноцінним життям, то драми в житті, яку нібито приносить клімакс, не відбувається.
© Будьте здоровi «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове
Добавить комментарий