Як поєднувати алкоголь і спорт ?Як шкідливі звички впливають на фізичну активність

Після активного тренування в спортзалі деякі з нас поспішають випити пива або закурити сигарету. Питається, навіщо? Звичайно ж фізична активність і спорт — важлива і потрібна справа для підтримання здоров’я і молодості. Але у поєднанні з алкоголем і нікотином ефект від спорту може бути зовсім іншим.
Спорт перекриває шкідливі звички: чи це так?
Існує поширена думка про те, що користь від фізичної активності і спортивних тренувань легко компенсує шкоду від алкоголю і тютюну. Насправді ж ставити знак рівності тут неприпустимо. Алкоголь і нікотин шкідливі, в незалежності від того, скільки пробіжок ви робите в тиждень або яку вагу тиснете лежачи в спортзалі. Спиртне і тютюн, а також компоненти що містяться в них  – токсичні. Це – отрута для організму. Ви лікуєте отруєння неякісною їжею або чадним газом, при яких в організм потрапляють токсичні речовини, за допомогою спорту? Звичайно, немає. Тоді на чому ж грунтуються висновки про те, що куріння і алкоголізм не приносять шкоди людям якi активно займаються спортом людям?
Чому алкоголь і спорт несумісні
Організм реагує навіть на невелику порцію етанолу, що потрапляє в нього з алкогольними напоями. Відразу ж частішає пульс, серце відчуває подвійне навантаження. Якщо часто вживати алкоголь, то спільно з тренуваннями ви забезпечите серцю постійні перевантаження. Токсичний вплив спиртного на м’язи і нервову систему, знижують синтез протеїнів у м’язової тканини. Тому, при регулярних заняттях у спортзалі упереміш з вживанням спиртного м’язовий зростання сповільнюється на 20-25%. Якщо ви займаєтеся фітнесом, «качем» у спортзалі тощо, в надії побудувати красиве тіло, наростити м’язи або навпаки – прибрати зайві кілограми і регулярно при цьому п’єте алкоголь, то помітного результату спортивні заняття не дадуть. Спиртне, яке викликає легке сп’яніння – це 1 пляшка пива або 50 г горілки або 2 склянки (200 г) вина. Така доза дорівнює пропуску одного тренування. Якщо ж ви вживаєте більше – то можете підрахувати самі, який наносите шкоди своєму організму.
Як куріння впливає на заняття спортом
При палінні сигарет найбільше страждають легені. У курця дихальні шляхи звужуються, дихати стає важче. «Спортсмен» що недоотримує потрібне йому кількості кисню при тренуваннях, оскільки його легені відчувають подвійне навантаження. Міститься в сигаретному димі чадний газ сприяє розвитку гіпоксії – кисневого голодування. Тому органи і такни курця, який займається спортом, працюють в режимі постійного дефіциту кисневого збагачення. Тому спортсмени-курці частіше отримують травми і швидше втомлюються.
Як зв’язати  тренування, алкоголь та тютюн
Правильна відповідь – ніяк. Бо чому – ви вже прочитали вище. Однак багато людей ходять в спортзал і продовжують пити і курити. Якщо результати від занять фітнесом або тренувань у спортзалі для вас дійсно важливі, то доведеться жертвувати вихідними вечірками з розпиванням алкоголю, не кажучи вже про те, що серед тижня пити спиртне теж не слід. Келих вина раз в тиждень – це більш-менш допустима норма алкоголю для тих, хто активно займається спортом і чекає від цього результатів.

Про шкоду нікотину медики «говорять привселюдно, тому в незалежності від того, займаєтеся ви спортом або ні, краще відмовитися від цієї шкідливої звички. Якщо ж ви тільки плануєте зайнятися спортом і є курець зі стажем, то перед початком тренувань потрібно пройти обстеження у лікаря. Це допоможе оцінити стан здоров’я і підібрати початковий комплекс допустимих фізичних навантажень.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка