Багато відчувають нестачу сну або навіть страждають від безсоння. А повноцінний сон – одна з необхідних складових, що впливають на наше здоров’я, самопочуття та зовнішній вигляд. Як же позбутися від безсоння?
21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день сну. Тому сьогодні як ніколи актуальна тема позбавлення від безсоння. Що ж впливає на наш сон і як можна покращити його якість?
Нещодавно вчені виявили, що навіть одна безсонна ніч дуже небезпечна для нашого здоров’я. Це може привести до різних збоїв у роботі органів і систем організму і навіть викликати таке небезпечне захворювання, як діабет. Ось чому треба боротися з безсонням.
Фахівці рекомендують дотримуватися нескладних рекомендацій, які допоможуть знайти здоровий, глибокий і повноцінний сон.
1. Не їжте на ніч
Пізня вечеря (після 19.00) загрожує обернутися для вас безсонною ніччю. Особливо шкідливий щільний прийом їжі. У такому разі травна система і печінка будуть працювати «на повну котушку» замість того, щоб дозволити організму повноцінно розслабитися і відпочити. А якщо врахувати, що вночі ні ферменти підшлункової залози, ні жовч ефективно не виділяються, то травлення буде фактично зупинено. І їжа, з’їдена на ніч, завдасть організму лише шкоду.
Що робити?
Якщо ви ніяк не можете впоратися з почуттям голоду, можна випити на ніч склянку кисляку або кефіру з ложкою натурального меду. Так і голод мучити не буде, і будете спати спокійно.
2. Відмовтеся від кави
Якщо ви відчуваєте проблеми зі сном, вам краще не пити каву, міцний чай та інші підбадьорливі напої у другій половині дня. Такі напої тонізують і «заводять» нервову систему, не дозволяючи заснути. А якщо і заснете, то сон може бути недовгим і поверхневим.
Що робити?
Протягом дня пийте будь-які види напоїв, крім «енерджайзерів» — це можуть бути соки, морси, киселі, трав’яні чаї, так і просто звичайна вода.
3. Не напружуйтеся перед сном
За 2-3 години до сну відмовтеся від фізичної активності і від зайвого нервового і емоційної напруги. Заняття спортом або перегляд жахливої драми на ніч дивлячись можуть надмірно тонізувати і розбурхати нервову систему так, що сон як рукою зніме.
Що робити?
Увечері краще вибрати неспішні заняття і спокійний ритуал відходу до сну: провітрювання кімнати, водні процедури, налаштування на сон. Все це допоможе розслабити тіло і мозок і спокійно заснути.
4. Постарайтеся розслабитися
Найчастіше заважає заснути неможливість повноцінно розслабитися. Проблеми на роботі, сварки з колегами, різні неприємності і навіть складання «бізнес-плану» в голові на завтрашній день можуть перешкодити вам заснути. Коли долають думки, тіло напружене – і ось вона, безсоння, тут як тут.
Що робити?
Постарайтеся зосередити всю свою увагу на розслабленні м’язів (по черзі, починаючи з обличчя і далі вниз по тілу). Дихайте глибоко і рівно, максимально розтягуючи вдих і видих. Якщо все виконувати правильно, ви зможете дуже швидко розслабитися і заснути, а сон буде спокійним і глибоким.
5. Прийміть фітопрепарати
Відмінно заспокоюють, нормалізують сон і позбавляють від симптомів стресу також різні фітокомплекси, такі як Седанів, Фитоподдержка серцево-судинної і нервової системи, Гліцин Форте Евалар, Пустирник та інші.
Добавить комментарий