http://medapparatura.com.ua

Як вберегти очі?: Профілактика очних хвороб і порушень зору

Сучасний темп життя і використання різних технологій надають колосальні навантаження на зір. Будь-які проблеми із зором у адекватної людини  викликають побоювання за своє здоров’я. Загальна фраза «порушення зору» людині далекій від медицини мало про що говорить. Тому давайте розглянемо, які основні види порушення зору бувають і як зберегти здоров’я очей.
Найпоширеніші порушення зорової діяльності
Порушень зору дуже багато, але основні з них, які виникають найчастіше, такі:

  • міопатія або короткозорість. При короткозорості предмети чітко видно тільки поблизу. Наприклад, короткозорій людині читання книги не доставляє проблем, а розгледіти номер автобуса на відстані, він вже не може
  • гіперметропія або далекозорість: стан, протилежний короткозорості. При далекозорості- далекі предмети або об’єкти видно чітко, а ближні здаються розпливчастими
  • прибіопія або вікова зміна зору в бік далекозорості. Такий стан часто розвивається після 40 років: еластичність кришталика знижується, викликаючи порушення видимості «картинки»
  • астгигматизм – стан, при якому порушується форма кришталика, ока і рогівки. При астигматизмі порушується чіткість і різкість сприйняття об’єктів і, якщо такий стан не лікувати, то може розвинутися косоокість і різко впасти зір
  • катаракта – помутніння і втрата прозорості кришталика. У більшості випадків катаракта – вікове зміна, але іноді причиною захворювання стає інфекція або порушення обміну речовин.

Як відрізнити втому очей від порушення зору
Надмірне напруження очей призводить до їх втоми, розвитку синдрому сухості очей і зниження гостроти зору. Тривала робота за комп’ютером, читання в темряві, відкриті сонячні промені і т. д. негативно впливають на очі. Почуття втоми в очах, головний біль, нечіткість видимих об’єктів – це симптоми перенапруження, яке може бути як фізичним, так і психічним. Якщо гімнастика для очей, краплі, які знижують їх сухість, легкий масаж і холодні примочки на очі не допомагають, то не зволікайте з візитом до офтальмолога.

Часто проблеми з очима можуть бути викликані не тільки зниженням гостроти зору, але і недоліком мозкового кровообігу, хронічними захворюваннями внутрішніх органів, пухлиною мозку та ін., Тому для профілактики і своєчасного лікування очних хвороб важливо проходити огляд у офтальмолога не рідше 1 рази в рік. Особливо тим людям, хто багато часу проводить за монітором гаджетів.
Профілактика очних хвороб і порушень зору
Щоб не зіпсувати собі зір, намагайтеся слідувати простим рекомендаціям офтальмологів:

  • читайте тільки при хорошому освітленні
  • книгу слід розташовувати не ближче 30 см від очей, а монітор – 50-60 см
  • не слід читати лежачи або перебуваючи в транспорті
  • частіше моргайте і робіть перерви в роботі через 45-50 хвилин, щоб посидіти із закритими очима, подивитися вдалину. А потім на близький предмет по черзі, щоб розслабити очі
  • захищайте очі від сонячних променів, особливо перебуваючи в горах або на морському узбережжі.

Нормальна робота очей неможлива без вітамінів, мікроелементів, каротинів, полінасичених жирних кислот. Тому важливо правильно харчуватися і приймати вітамінні комплекси. Так, для зору важливі вітамін С, який зміцнює стінки кровоносних судин очей, вітамін Е, який знижує ризик розвитку катаракти і дистрофії сітківки. Також для зору корисні цинк і омега -3 жирні кислоти.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка