Як відрізнити алергічий висип від інфекційного?

У святкові дні досить частим явищем буває алергічний висип, адже в цей час ми споживаємо багато солодкого, яке може викликати такого роду реакцію імунної системи. Але не поспішайте з висновками: не завжди висип має алергічну природу походження. Іноді це ознака інфекційної хвороби. Як же відрізнити алергічну висип від інфекційної, щоб правильно з нею боротися?

Що може викликати висип на тілі?

Причини різного роду висипань можуть бути наступні:

  1. Такі інфекційні захворювання, як кір, краснуха, вітряна віспа, скарлатина, мононуклеоз, паротит, менінгококовий менінгіт та інші.
  2. Алергія.
  3. Хвороби внутрішніх органів, з-за яких відбувається порушення згортання крові, наприклад, гепатит, цироз печінки.
  4. Захворювання судин і крові, наприклад, гемофілія.

Також висип може виникати через укуси комах, але взимку це не дуже актуально в наших географічних широтах.

Алергічна та інфекційна висип: як їх розрізняти?

Отже, найчастіше причиною висипки може бути або в алергії, або до певної інфекційної хвороби. Відмінність між алергічної та інфекційним висипом в наступному:

  • Температура тіла і загальне самопочуття. При алергії вона практично ніколи не підвищується, при попаданні ж в організм інфекції – її показники зростають. Пов’язано це з інтоксикацією організму, яка, крім спека, супроводжується загальною слабкістю, болем у суглобах і м’язах, млявості, сонливості. Всього цього немає при алергії.
  • Наявність свербежу. При алергії висип завжди свербить, з інфекційної все складніше. Різні хвороби викликають різного роду висипання, які можуть і свербіти, і не свербіти.
  • Етапність появи і локалізація. При алергії висип зазвичай виникає відразу і локалізується на шкірі там, де було зіткнення з алергеном (наприклад, на поясі з-за щільно прилягає синтетичного одягу, на шиї з-за ланцюжки тощо). Якщо ж мова йде про харчової алергії, тоді висипання зазвичай можна помітити на животі, шиї, грудей, згинах рук. Головна відмінність інфекційної висипу – вона зазвичай з’являється поетапно, залежно від хвороби, яка її викликає. Наприклад, спочатку висипання покривають особа, на наступний день – живіт, ще через певний проміжок часу – кінцівки. Локалізація інфекційної висипки також залежить від токсину, який її викликав.
  • Аналіз крові. Якщо у лікаря є сумніви, що ж саме викликало висип, алергія або інфекція, він просить хворого здати аналіз крові. При алергії в ньому найчастіше буде підвищений показник еозинофілів, при інфекції буде збільшена кількість лейкоцитів, часто підвищується ШОЕ.

Чому ж так важливо навчитися розуміти, що саме викликало висип на тілі? Все просто: без виявлення причини явища неможливо ефективно з нею боротися. Зазвичай шкірні висипання викликають досить серйозні інфекційні захворювання, які потрібно лікувати правильно і своєчасно.

Якщо у вас або у вашої дитини виникла висип, краще не ризикуйте, зверніться за консультацією до лікаря. Адже її причини можуть бути настільки різноманітні, а бездіяльність призведе до втрати дорогоцінного часу. Обов’язково варто звернутися за медичною допомогою, якщо після прийому антигістамінних засобів характер висипань не змінився, а самопочуття людини поступово погіршується. Це вірна ознака того, що причина висипки – це далеко не алергія. Також слід пам’ятати, що шкірні висипання є симптомом багатьох дитячих інфекційних хвороб, тому висип у дитини – однозначний привід звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка