Як запідозрити рак: На які симптоми звернути уваги | признак рак | симптомы рака | рак симптомы +и признаки | первый признак рака | первые признаки рака | ознаки раку | ознаки раку молочної залози |
http://medapparatura.com.ua

Як запідозрити рак: На які симптоми звернути уваги

Рак – тяжке захворювання, яке може розвинутися в самих різних органах або тканинах. Ознаки цієї хвороби можуть бути різними і маскуватися під інші недуги. І навпаки, більш легкі хвороби можуть мати схожі з раком симптоми. І, тим не менш, онкологи говорять про ряд симптомів, характерних тільки для онкології. Якщо прислухатися до свого організму і звернутися до лікаря, то можна виявити рак на ранній стадії і встигнути зупинити його.
Хворобливі відчуття: що повинно насторожити
Онкологічні хвороби проявляються місцевими симптомами (в області локалізації пухлини) і загальними симптомами, які проявляються у вигляді порушень обміну речовин, нервової, ендокринної та імунної систем. Онкологи відзначають, що біль з’являється вже при запущених стадіях раку, коли в розвиток злоякісного процесу залучені нервові закінчення. А на ранніх стадіях раку людина може відчувати біль або якісь «дивацтва».

Це може бути дискомфорт у частині тіла або органах, часті відчуття тяжкості в голові, які списують на погоду або магнітні бурі і т. д. Наприклад, рак мозку часто супроводжується тривалими головними болями, запамороченнями, непритомністю. При онкології травних органів часто розвивається анемія (недокрів’я), що супроводжується слабкістю, швидкою стомлюваністю. При ураженні пухлиною тканин печінки порушується обмін речовин і т. д.
Втрата у вазі – не завжди ознака термінальній стадії
Вважається, що людина з онкологією починає стрімко худнути тоді, коли вже рак невиліковний. Насправді онкологи відзначають значне зниження ваги протягом 2-3 місяців без видимих на те причин – це один з ранніх симптомів раку. Тобто мова йде не про різке схуднення за тиждень або дві, а про стійке зниження ваги протягом більш тривалого періоду без дієт або посилених фізичних навантажень.

Багато людей не надають значення  цьому  симптому і списують усе на стреси або сімейні конфлікти. Тим часом, пухлина впливає на обмінні процеси в організмі. Крім зниження ваги виявляється низка ознак, пов’язаних з виділенням в організм продуктів життєдіяльності пухлини. Тобто ознаки інтоксикації, які людина відчуває при інфекційних хворобах або отруєння, можуть також бути симптомами раку, це:

  • нудота
  • слабкість
  • підвищена температура (37,2 градуси в середньому).

Що робити при таких симптомах і як не запанікувати
Якщо подібні симптоми дають про себе знати, то найкращий спосіб захистити своє здоров’я – пройти обстеження. Спочатку можна звернутися до тлумачного терапевта або сімейного лікаря. Спеціаліст збере всі ваші скарги і зрозуміє, яке обстеження або допомога вузькопрофільного спеціаліста може знадобитися. А може, ви опинитеся абсолютно здорові, просто занадто недовірливі.

Для початку навіть біохімічний аналіз крові покаже чи все в порядку зі здоров’ям чи ні. При необхідності може знадобитися магнітно-резонансна томографія (МРТ), мамографія (при підозрі на рак грудей), комп’ютерна томографія (КТ), УЗД і т. д. Якщо у вас є матеріальна можливість, то можна зробити скринінг всього тіла. Важливо при наявності будь-якого симптому не боятися і дізнатися його причину. Чим раніше поставлений діагноз і виявлена хвороба – тим більше шансів на повне одужання!

Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка