
Можливість відчути радість материнства і батьківства залежить не тільки від природи. Далеко не завжди чоловіче і жіноче безпліддя вроджене: існує безліч факторів, які позбавляють здорових чоловіків і жінок мати дітей. Один з них – нехтування засобами контрацепції і недостатнє статеве виховання. Сьогодні, 26 вересня, у Міжнародний день контрацепції – питання репродуктивного здоров’я, особливо актуальні.
Що таке репродуктивне здоров’я і репродуктивні права
Репродуктивним здоров’ям називають можливість зачаття, виношування і народження здорової дитини. Відношення до свого здоров’я, у тому числі й репродуктивного, закладається ще в дитинстві. Репродуктивне здоров’я залежить від генетики, наявності або відсутності патології внутрішніх органів, систем, а також від ряду зовнішніх чинників. Недбале ставлення до власного здоров’я, зокрема:
- раннє статеве життя
- небажання захищатися від статевих інфекцій
- тривало не ліковані інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом
- незапланована вагітність і, як наслідок – аборти,
- призводять до трагедій аж до розриву сім’ї, коли реалізувати бажання стати батьками не вдається. Репродуктивне здоров’я людини нерозривно пов’язане з його репродуктивним правом:
- тобто реалізація прав на батьківство та материнство, особистий вибір, скільки мати дітей, коли, а також право на отримання відповідної інформації і т. д.
Статеві інфекції, безпліддя і контрацепція: у чому зв’язок?
Якщо основні венеричні хвороби, такі як гонорея, наприклад, швидко дають про себе знати (з’являються виділення, болі і печіння при сечовипусканні і т. д.), то безліч статевих інфекцій тривалий час взагалі ніяк не проявляються. Від них не захистять внутрішньоматкові спіралі, протизаплідні таблетки і, тим більше – перерваний статевий акт, який досі практикують багато пари. Останнє, до речі, взагалі загрожує небажаною вагітністю, а не тільки передачею інфекції під час сексу. Тому не забувайте піклуватися про себе і свого партнера, особливо якщо у вас немає постійного. Запущені статеві інфекції призводять до:
- неплідності та не виношування вагітності, позаматкової вагітності
- спайкових процесів в області малого тазу
- хронічним болем в області тазу
- болючості при інтимних стосунках – диспареунія
- дисфункціях яєчників
- імпотенції.
Правила «про це», які повинен знати кожен
Щоб зберегти своє репродуктивне здоров’я, важливо знати 5 правил, рекомендованих гінекологами. Дані рекомендації корисні і жінкам, і чоловікам:
- слідкуйте за характером виділень. Їх сумнівний колір (білий сирнистий, зелений) або неприємний запах – це ознака інфекції. Для активного сексуального життя корисно щорічно здавати
- аналізи не тільки на венеричні захворювання, але і торч-інфекції
- не ігноруйте часто виникають симптоми, не займайтеся самолікуванням. Якщо ви – носій генітального герпесу і хвороба все частіше загострюється, то це сигнал про падіння захисних сил
- організму і привід звернутися до лікаря
- дотримуйтесь інтимну гігієну правильно: захоплення спринцюванням, не відповідні інтимні гелі, солі для ванни і т. д. порушують мікрофлору піхви і можуть позначитися на
- репродуктивно здоров’я. Те ж стосується вибору контрацептивів: довірте це важливе питання лікаря
- не нехтуйте контрацепцією ніде і ніколи
- проходьте профілактичні огляди у андролога (чоловікам) та гінеколога не рідше 1 рази в рік, навіть якщо вас нічого не турбує.
© Будьте здоровi «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.
Добавить комментарий