Яка повинна бути норма тиску для людини;Як правельно вибрати тонометр ?

Сьогодні пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями набагато простіше стежити за рівнем АТ: вибір тонометрів в аптеках і магазинах медичних товарів досить широкий. Тонометр в наші дні, які наповнені стресовими ситуаціями – потрібна річ в будинку кожної людини.

Який тонометр краще, як правильно виміряти артеріальний тиск, який тиск є нормою – відповіді на ці питання корисно знати не тільки гіпертонікам. Давайте розберемося в них докладніше.
Норма і відхилення АТ

АТ — важливий показник, який розповість про неполадки в організмі. Артеріальний (кров’яний) тиск – це сукупність показників тиску крові на стінки різних кровоносних судин і серцевих камер і швидкості руху крові по судинах. АТ характеризується двома показниками: систолой і диастолой – фазами скорочення серцевих м’язів. Називають ці показники ще верхнім (систолічним) і нижнім (діастолічним) АТ.

Норма показників avtomaticheskiy-tonometr-ld5a-s-adapterom-seti-little-doctor-singapur_43f8bd4c9b6fda0_800x600-500x500 копияартеріального тиску коливається в залежності від віку пацієнта: у молоді до 20 років нормою вважається показник 120/80 мм рт.ст, від 20 до 60 років – від 120/70 до 135/85. Якщо тонометр показує, що верхня і нижня тиску вище – це може свідчити про розвиток гіпертонії. Якщо показники нижче норми – про гіпотонії (зниженому кров’яному тиску).
Який тонометр краще
Існує кілька видів тонометрів.

— автоматичні. Такими апаратами керувати легше всього: при натисканні кнопки починає накачуватися повітря в манжету, показники АТ  відображаються на міні-екрані. Тонометр-
автомат прикріплюється на зап’ясті або плече.

— напівавтоматичні. Управляти такими тонометрами трохи складніше, оскільки накачати повітря в манжету потрібно самостійно, за допомогою спеціальної груші. Показники тиску також автоматизовані, як і в автоматичному тонометрі. Автоматичні і напівавтоматичні тонометри найбільш зручні для використання в домашніх умовах.

Напівавтоматичні і автоматичні тонометри також вміють визначати пульс і зберігають у пам’яті результати вимірювань АТ.

— механічні. Повітря в апарат накачується з допомогою груші, показники АТ відображаються на спеціальному «циферблаті», прослуховується верхнє і нижнє тиск за допомогою фонендоскопа (приладу для прослуховування серця і легенів). Даний вид тонометра дає найбільш точні результати при вимірюванні АТ і широко використовується в медичній практиці. Використовувати механічний тонометр будинку особливо незручно літнім пацієнтам, оскільки для прослуховування тонів серця через фонендоскоп потрібно володіти хорошим слухом. Перший удар, який ви почуєте в фонендоскопе і відповідність удару показником стрілки на циферблаті тонометра, буде означати верхній тиск, припинення ударів – нижнє тиск.
Застосування тонометра при аритмії
— якщо ви страждаєте аритмією, то в даному випадку більше підійдуть автоматичні або напівавтоматичні тонометри, в яких вбудований індикатор зміни пульсу при аритмії. При серйозному порушенні серцевого ритму результат не виводиться на дисплей – на екрані з’явиться індикатор, який свідчить про аритмії або символ помилки (Е) на дисплеї. При злегка спотвореному серцевому ритмі дисплей покаже і результат показників АТ, і висвітиться індикатор аритмії. При нормальному серцевому ритмі на дисплеї відображаються тільки показники артеріального тиску і пульсу.

— слабкий пульс краще відстежить механічний тонометр.

Яким би ви не користувалися тонометром, фахівці нагадують: АТ слід вимірювати в стані спокою. Перед процедурою краще посидіти 5-10 хвилин, віддихатися і, лише потім приступити до вимірювання АТ. Медики рекомендують вимірювати АТ не менше трьох разів з інтервалом у 5 хвилин для досягнення точного результату.

Для контролю і нормалізації артеріального тиску Ви можете ознайомитися та  пiдбрати для себе  тонометр та комплектуючі до них за найдоступнішими цінами з безкоштовною доставкою додому.Перейшовши за посиланням http://medapparatura.com.ua/c/tonometr. Або відвідавши наш сайт http://medapparatura.com.ua тут ви знайдете багато якісного і корисного товару за низькими цінами від виробника.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка