Які причини втрати ваги та норма маси тіла

Люди з надлишковою масою тіла мріють про схуднення. Але іноді втрата ваги настає без дотримання дієт або активної роботи в спортзалі. В яких випадках не варто турбуватися, а в яких – терміново звертатися до лікаря? І які фахівці допоможуть розібратися в причинах втрати ваги? Давайте розбиратися.

Від виснаження до норми: вага і статура

Схуднення або схуднення – це ознака якої-небудь проблеми зі здоров’ям, звичайно ж, якщо ви цілеспрямовано не домагалися зниження маси тіла. Крайнє виснаження називається кахексією, а різке схуднення – виснаженням. У той же час помірне схуднення може бути ознакою хвороби, а варіантом норми при особливостях конституції організму. Так, люди з астенічним типом тілобудови часто мають недолік ваги, порівняно з нормостениками і гиперстениками. Але добре себе почувають, хоча оточуючим здається, що люд

http://medapparatura.com.ua

ина надмірно худою і може бути чимось хворий. Однак у астеніків часто спостерігається знижений кров’яний тиск, анемія (недокрів’я), проблеми з судинами і шлунком.

Яка ж норма маси тіла? Оцінити відповідність ваги людини до його зростання і зрозуміти, в нормі маса тіла, є недолік або, навпаки, зайву вагу можна за допомогою індексу маси тіла (ІМТ). Для цього береться вага в кілограмах ділиться на квадрат вашого росту в метрах. Приклад: у дівчини при зрості 170 см (1,7 м) і вазі 54 кг ІМТ дорівнює 18,69. Але знову ж таки – для молодої дівчини такі показники не викличуть сумнівів, а для чоловіка або дорослої жінки – це вже відхилення від норми. Тому в кожному випадку ІМТ розраховується з поправкою на вік, рід діяльності (у спортсменів і атлетів свої параметри, у моделей — свої) і т. д.

Чому людина може різко схуднути: причини втрати ваги

Здорова людина може почати худнути при недостатньому та/або неповноцінному харчуванні, порушення засвоєння їжі, посиленому розпаді білків, жирів і вуглеводів в організмі, підвищених энерготратах. Наприклад, якщо відмовлятися від сніданку і їсти всухом’ятку, то почнуться проблеми з переварюванням і засвоєнням їжі, що призведе до втрати ваги. Якщо до всього цього людина ще перевтомлюється, відчуває стрес, то маса теля втрачається удвічі швидше. Схуднути, аж до виснаження людина може також при ряді захворювань, таких як:

  • Втрата апетиту внаслідок тривалого психоемоційного напруження
  • Інфекції – гострі та хронічні
  • Паразити (гельмінти)
  • Хронічні захворювання органо травлення – гастрит, панкреатит, цироз печінки і т. д.
  • Харчові розлади (анорексія і булімія)
  • Онкологія (рак).

Які фахівці допоможуть розібратися в проблемах з масою тіла

Якщо ви помітили, що втратили у вазі без видимих на те причин, то спочатку можна звернутися до свого сімейного лікаря (терапевта) або відразу до гастроентеролога. Оскільки дуже часто зниження ваги пов’язане з проблемами в травленні і роботу органів шлунково-кишкового тракту. В даному випадку також може знадобитися допомога дієтолога. Під час втрати ваги, викликаної стресом і емоційними переживаннями необхідна допомога психолога або психотерапевта.

У таких випадках коригування режиму дня і харчування, фізіотерапія, масаж і прийом заспокійливих засобів допомагають поліпшити стан і повернути апетит. Якщо ж втрата ваги пов’язана з порушенням обміну речовин, то знадобиться обстеження у ендокринолога. А онкологічними захворюваннями займається безпосередньо онколог. У будь-якому разі, якщо ви стали різко втрачати вагу або помітили, що схудли без видимих причин, слід пройти обстеження. Адже чим раніше вывить проблему або захворювання, тим вищі шанси позбутися від неї або швидше вилікувати хворобу.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка