Забій куприка: наскільки це небезпечна травма?

Забій куприка: наскільки це небезпечна травма?

Забій куприка – це досить підступна травма, яка може мати несподівано серйозні наслідки для людини. Особливо часто ця неприємність трапляється взимку через ожеледицю, коли буває важко утримати рівновагу під час ходьби. Також небезпеку представляє катання на ковзанах, санках, лижах. Найпоширеніша причина удару куприка – невдале падіння на спину, особливо якщо удар припав на область трохи вище сідниць, де, власне, і розташований куприк.

Ознаки удару куприка

Щоб уникнути травмування куприка, потрібно вміти правильно падати: вчасно групуватися, падати не на спину, а на бік. Якщо ж цього зробити не вдалося, слід вміти швидко і правильно розпізнати симптоми удару куприка. Потрібно пам’ятати, що куприк – це відділ хребта, а значить його травмування може мати негативні наслідки для всього організму.

Отже, симптоми удару куприка наступні:

  • біль в області куприка після удару, яка загострюється під час різких рухів;
  • набряк і набрякання місця травмування, поява синця на куприку;
  • сильний дискомфорт в області куприка при спробі сісти або встати;
  • біль у нижніх кінцівках.

Що робити при ударі куприка?

Якщо удар прийшовся прямо на куприк, потрібно спочатку лягти на живіт і заспокоїтися. Потім потерпілому перевіряють стан куприка: наявність на ньому синців. Щоб зменшити приплив крові до місця травми і уникнути набряку потрібно прикласти до куприка холодний компрес.

Якщо через деякий час біль не проходить, потерпілому важко рухатися, його варто відвезти в найближчий травмпункт, щоб виключити перелом куприка. Він трапляється рідко, але має серйозні наслідки. Адже куприк не зростається і не вправляється, тому пацієнта чекає операція з видалення ушкодженої частини куприка. Після операції хворого чекає довгий і досить болісний період реабілітації. Найчастіше ламають куприк в результаті ДТП або професійні спортсмени (наприклад, фігуристи), але бувають різні випадки життя. Для виключення перелому потрібно зробити рентген.

Найчастіше мова йде все-таки про забитті куприка.В такому випадку специфічного лікування не потрібно, хворому рекомендовано постільний режим, але не на спині. Під час відновлення не слід приймати гарячі ванни. Головне завдання – зняти біль і почекати, поки симптоми удару пройдуть.

Ускладнення від удару куприка

Іноді не тільки перелом куприка може мати серйозні наслідки для людини. У рідкісних випадках сильний удар призводить до пошкодження спинного мозку (він приєднується до краю куприка). Результат – хронічні інтенсивні головні болі, сильна навантаження на шийні хребці, запалення м’яких тканин. Тому не варто недооцінювати цю травму, краще, щоб уникнути негативних наслідків, звернутися за консультацією до лікаря, який розповість, як краще впоратися з проблемою.

Отже, пам’ятайте про заходи безпеки, коли займаєтеся спортом, кататися на роликах, ковзанах, велосипеді, лижах, просто йдете по слизькій дорозі. Впасти і отримати травму можна де завгодно, тому так важливо вміти тримати рівновагу і правильно падати. Постарайтеся ніколи не падати на спину, адже так можна пошкодити не тільки куприк, але і хребет, голову, що дуже небезпечно для здоров’я і навіть життя. Найкраще падати на бік, максимально згрупувавши при цьому всі м’язи. Пам’ятайте про свою безпеку і взимку, і влітку.

Будьте здорові  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка