Зайва волосатість на тілі: чому і як з цим боротися?

Близько 10% жінок відчувають багато незручностей від гірсутизму – надлишку волосся на тілі. Рясний волосяний покрив за чоловічим типом змушує жінок позбавлятися від волосся над верхньою губою, на підборідді, руках. У деяких жінок надмірний волосяний покрив поширюється навіть на груди, живіт і спину. Гірсутизм не тільки створює масу естетичних та косметологічних проблем, але і впливає на порушення менструального циклу, може викликати безпліддя і анемію.

Що відбувається при гірсутизмі

55775b68d24acb127cdd44d3ef04794f копия
Надмірний ріст волосся на тілі змушує близько 10% прекрасних дам витрачати час і кошти на боротьбу з надмірним оволосінням. Однак якщо проблема не в темпераменті або спадковості, а гормональному дисбалансі, то без допомоги фахівця не обійтися. При гірсутизмі на тілі жінки зростає не просто пушок, а грубе, пігментоване волосся стрижневого характеру. Спостерігається зростання таких волосся в зонах, які найбільш чутливі до андрогенів (чоловічі статеві гомони): це обличчя, груди, ареола соска, живіт, спина, стегна.
Чому виникає зайва волосатість у жінок
Гірсутизм можна запідозрити, якщо замість м’яких, тонких, непигментованих, волосся жінки буквально покривається довгими жорсткими волоссям з яскраво вираженою пігментацією. Причинами гірсутизму в більшості випадків стають надлишок андрогенів, спадковість, побічний ефект від деяких медикаментів, гормональні порушення.

  • Підвищене вироблення чоловічих статевих гормонів (гиперандрогению) в організмі жінки може викликати:
    розлад функціонування яєчників. Це може бути кіста в яєчниках, злоякісна або доброякісна пухлина, збій менструального циклу: розлад овуляції, зайва хворобливість місячних і т. д. Якщо причини гірсутизму викликані розладом функціонування яєчників, то без належної терапії такий стан може призвести до безпліддя і негативних змін у тканинах самих яєчників
  • збій в роботі надниркових залоз. Це може бути викликано вродженими патологіями, супутніми захворюваннями або пухлиною в наднирковій залозі
    синдром Іценко-Кушинга, при якому спостерігається розлад в одному з відділів головного мозку, гіпофізі.
  • Підвищений ріст волосся також може залежати від етнічного походження жінки: гірсутизм – цілком звичайне явище серед жінок Середземномор’я й Кавказу, рідше – підвищеної волосистістю відрізняються європейки і азіатки. Підвищена волохатість може бути генетично обумовлена особливостями, які є в генах близьких родичів і передаються декільком поколінням.

Викликати надмірний ріст волосся на тілі можуть стероїдні (гормональні) препарати, вікові особливості, менопауза, вагітність. Іноді причину надмірного оволосіння у жінок встановити не вдається. Такий гірсутизм називається ідіопатичним синдромом: при цьому відхилення оволосіння не надто виражена, менструальний цикл та функції репродуктивності у жінок не порушуються.
Що робити при зайвій волосатості у жінки
Сильне оволосіння – ознака розвитку в організмі ендокринних захворювань, тому потрібна термінова консультація двох фахівців: ендокринолога та гінеколога. Згідно з медичною статистикою, 90% гірсутизму викликає полікістоз яєчника та/або ідіопатичний синдром.

При легкому ступені захворювання спеціального лікування не потрібно: жінка може вирішити косметологічну проблему за допомогою епіляції, депіляції і т. д. А виражена ступінь гірсутизму вимагає тривалої терапії. Спочатку необхідно виявити причину надмірного росту волосся і усунути її. Це може бути кісти або пухлини в яєчниках, надниркових залозах, гіпофізі та інших органах ендокринної системи.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка