Про співвідношення ваги і зросту ведеться чимало суперечок, адже конституція людського тіла – унікальна і індивідуальна. Певні норми співвідношення зросту і ваги існують, природно. Такі показники допоможуть визначити, вписується ваше тіло в так званий стандарт чи ні.
Всі люди різні, як всередині, так і зовні. І, для певного типу статури характерні деякі нюанси у визначенні своєї ідеальної ваги.
Тип конституції тіла: як визначитидруге підборіддя можуть з’явитися і у худих людей.
Визначити свій тип досить легко. Вам знадобиться звичайний «метр», яким користуються кравці при знятті мірок і зап’ястя руки. Вимірявши найвужче місце зап’ястя, ви визначите свій тип статури:
— результат менше 14 см – ви астенік
— 14-18 см – ви нормостенік
— 18 см і більше – ви гіперстенік
Якщо такого у вас немає або ви не хочете возитися, вимірюючи зап’ясті, то досить обхопити на зап’ясті лівої руки пальцями правої руки (великим і вказівним). Якщо обхопили легко або ще залишився запас, то ваш тип – астенічний. Якщо обхват зап’ястя вийшов «впритул» — то ваш тип – нормостеніческій. Якщо пальці взагалі не змикаються,то у вас гіперстенічна тип.
Пропорції «ідеальної» ваги та зросту:
Існує кілька формул розрахунку відповідності до зростання ваги: вони залежать від віку, статі, типу статури, національної приналежності, оскільки в різних країнах формули ідеального співвідношення зросту і ваги відрізняються. У професійних спортсменів показники співвідношення зростання до ваги також відрізняються від даних для «простих смертних».
Важливий момент: до якого типу статури би ви не ставилися і, будь зростання не були б, не забувайте про співвідношення між масою м’язів і жиру. Якщо ви активно займаєтеся у фітнес-залі і помітили, що маса вашого тіла стала більше, то причин для паніки немає. Ви набрали м’язову масу. І навпаки – співвідношення «активного» лежання на дивані перед телевізором з збільшенням вашої ваги говорять про те, що ви потовстіли і набрали жирову масу.
Одна з найпоширеніших формул визначення зростання до ваги – формула індексу Кетле. Дізнатися свій індекс маси тіла просто: потрібно зріст (см) звести в квадрат. Маса тіла (вага) ділиться на цифру, яка вийшла –такий індекс вашої маси тіла. Наприклад, при зрості 170 см і вазі 65 кг вийде індекс маси тіла 22, 5:
65: (1,7 х 1,7) = 22,5
Нормою для чоловіків вважається показник 19 — 25, для жінок — 19 — 24. Розрахувавши свій власний індекс маси тіла ви зможете визначити, чи є у вас схильність до ожиріння або, навпаки, недолік маси тіла. Однак розрахунок індексу маси тіла за формулою неприпустимий для людей старше 65 років, вагітних і годуючих, спортсменів, підлітків. З віком вага буде збільшуватися і це нормально. Тому іноді за «зайві» кілограми можна прийняти нормальний фізіологічний процес. Щоб стежити за своєю вагою, зручніше всього придбати домашні підлогові ваги. Сучасні виробники пропонують масу варіантів в залежності від вашого смаку і гаманця.
Добавить комментарий