Правильно рассчитать массу тела | Как рассчитать правильную массу тела 5 +как правильно рассчитать индекс массы телаим| идеальный вес | вес расчет| имт рассчитать |тело рост|калькулятор рассчитать|тело онлайн | вес тело|калькулятор расчет |имт калькулятор

Здорова чи нездорова вага: як правильно розрахувати масу тіла

Про співвідношення ваги і зросту ведеться чимало суперечок, адже конституція людського тіла – унікальна і індивідуальна. Певні норми співвідношення зросту і ваги існують, природно. Такі показники допоможуть визначити, вписується ваше тіло в так званий стандарт чи ні.

Всі люди різні, як всередині, так і зовні. І, для певного типу статури характерні деякі нюанси у визначенні своєї ідеальної ваги.
Тип конституції тіла: як визначитидруге підборіддя можуть з’явитися і у худих людей.

Визначити свій тип досить легко. Вам знадобиться звичайний «метр», яким користуються кравці при знятті мірок і зап’ястя руки. Вимірявши найвужче місце зап’ястя, ви визначите свій тип статури:

– результат менше 14 см – ви астенік

– 14-18 см – ви нормостенік

– 18 см і більше – ви гіперстенік

Якщо такого у вас немає або ви не хочете возитися, вимірюючи зап’ясті, то досить обхопити на зап’ясті лівої руки пальцями правої руки (великим і вказівним). Якщо обхопили легко або ще залзагружено копияишився запас, то ваш тип – астенічний. Якщо обхват зап’ястя вийшов «впритул» – то ваш тип – нормостеніческій. Якщо пальці взагалі не змикаються,то у вас гіперстенічна тип.
Пропорції “ідеальної” ваги та зросту:
Існує кілька формул розрахунку відповідності до зростання ваги: вони залежать від віку, статі, типу статури, національної приналежності, оскільки в різних країнах формули ідеального співвідношення зросту і ваги відрізняються. У професійних спортсменів показники співвідношення зростання до ваги також відрізняються від даних для «простих смертних».

Важливий момент: до якого типу статури би ви не ставилися і, будь зростання не були б, не забувайте про співвідношення між масою м’язів і жиру. Якщо ви активно займаєтеся у фітнес-залі і помітили, що маса вашого тіла стала більше, то причин для паніки немає. Ви набрали м’язову масу. І навпаки – співвідношення «активного» лежання на дивані перед телевізором з збільшенням вашої ваги говорять про те, що ви потовстіли і набрали жирову масу.

Одна з найпоширеніших формул визначення зростання до ваги – формула індексу Кетле. Дізнатися свій індекс маси тіла просто: потрібно зріст (см) звести в квадрат. Маса тіла (вага) ділиться на цифру, яка вийшла –такий індекс вашої маси тіла. Наприклад, при зрості 170 см і вазі 65 кг вийде індекс маси тіла 22, 5:

65: (1,7 х 1,7) = 22,5

Нормою для чоловіків вважається показник 19 – 25, для жінок — 19 – 24. Розрахувавши свій власний індекс маси тіла ви зможете визначити, чи є у вас схильність до ожиріння або, навпаки, недолік маси тіла. Однак розрахунок індексу маси тіла за формулою неприпустимий для людей старше 65 років, вагітних і годуючих, спортсменів, підлітків. З віком вага буде збільшуватися і це нормально. Тому іноді за «зайві» кілограми можна прийняти нормальний фізіологічний процес. Щоб стежити за своєю вагою, зручніше всього придбати домашні підлогові ваги. Сучасні виробники пропонують масу варіантів в залежності від вашого смаку і гаманця.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка