Зуб мудрості : Видалити чи зберегти? | Болит зуб мудрости | зуб мудрости растет
http://medapparatura.com.ua

Зуб мудрості : Видалити чи зберегти?

«Зуби мудрості краще видаляти» – ця думка досить поширена. Процес, коли прорізуються зуби мудрості, вельми хворобливий, у багатьох випадках такий «мудрий» зуб взагалі не може з’явитися і створює чимало клопоту. Також іноді виросли без проблем зуби мудрості можуть почати хворіти через руйнівного впливу на зуб карієсу і т. д. Потрібно лікувати такий зуб, або краще його відразу видалити, як «безнадійний». Давайте дізнаємося, що думають з цього приводу стоматологи і наскільки зуби мудрості важливі для організму людини взагалі.

Чому зуб «мудрий» і доставляє стільки занепокоєння

Прорізуватися зуби мудрості починають в середньому між 18 і 25 роками, а іноді навіть у 35-40 років. Своєю назвою зуби мудрості зобов’язані саме їх пізнього появи, адже зміна з молочних зубів на постійні починається в середньому у період з 7 до 13 років. Зуби мудрості нічим не відрізняються за зовнішнім виглядом від будь-якого іншого багатокореневого зуба. Вони розташовуються восьмими за рахунком від центральних різців як верхньої, так і нижньої щелепи. Тому зуби мудрості називають також 8-му зубом, в середньому виростає 4 зуба мудрості.

Але можуть бути і винятки, коли зачатки восьмого зуба гинуть, та зуб не прорізується. Процес еволюціонування людини привів до того, що розмір його щелепи змінився. Від покоління до покоління навантаження на щелепи у зв’язку з вживанням більш м’яко їжі ставала меншою. І розміри щелепи зменшилися, більш коротка щелепу призвела до того, що зубах мудрості стало складніше прорізуватися.

Видаляти або зберігати: що кажуть стоматологи

Якщо при прорізуванні восьмого зуба у людини не вистачає для нього місця в щелепи, то зуб мудрості починає зрушувати розташовані поруч зуби, а сам процес може розтягнутися на кілька років. При прорізуванні такого зуба наполовину стоматолог може порекомендувати видалити зуб, щоб надалі уникнути зсуву зубного ряду. Якщо у 8-му зубі, який виріс без проблем, утворився карієс, зуб почав турбувати, то фахівець запропонує спочатку полікувати зуб.

Такий «мудрий» зуб може стати опорою для встановлення зубного протеза («мости») у разі видалення сьомого чи шостого зуба. Також показане лікування, а не видалення восьмого зуба-антагоніста, тобто зуба мудрості, впливає на формування прикусу протилежної щелепи. Також важливо своєчасно протезувати видалені зуби, інакше зуб-антагоніст може зміститися і зайняти утворилася на місці видаленого зуба порожнину.

Коли видалення зуба не уникнути

У ряді випадків лікування зубів мудрості не обґрунтовано і фахівець порадить такі зуби видалити. А саме:
Якщо восьмий зуб прорізався неправильно і непридатний для протезування в майбутньому
Запальний процес у такому зубі призвів до розвитку інфекційного періодонтиту – запалення утримують зуб зв’язок
Розвинулося запалення в капюшоні біля зуба мудрості (перикорнит). Це буває у випадках, коли зуб не вдається повністю з’явитися з десни і в маленькій западинці між самим зубом і слизовою оболонкою починає застрявати їжа, розмножуватися мікроорганізми і запальний процес переходить у хронічний стан. Тоді зуб мудрості має сенс видалити.
Якщо восьмі зуби у вас прорізалися повністю і не доставили клопоту, то фахівці нагадують, що їх важливо не забувати ретельно чистити, як і інші зуби. Восьмі зуби знаходяться глибше всіх, тому важливо зчищати з них наліт і залишки їжі не менш ретельно, користуватися зубною ниткою і ополіскувачі для порожнини рота.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка